Amerykański organ nadzorujący rynek instrumentów pochodnych podobno oskarżył operatorów Global Trading Club za rzekome prowadzenie oszukańczego handlu bitcoinami. Regulator powiedział, że inwestorzy otrzymali fałszywe informacje, które wprowadziły ich w błąd, aby przekazać blisko 1 mln USD operatorom Global Trading Club. Między innymi CFTC dąży do wyrównania nieuczciwie uzyskanych zysków.

CFTC pobiera opłaty od czterech operatorów Global Trading Club

W następstwie zawiadomienia Komisja ds. Handlu Kontraktami Terminowymi na Towarach (CFTC) złożyła wczoraj skargę przeciwko czterem operatorom Global Trading Club w Sądzie Okręgowym dla Południowego Okręgu Teksasu. Czterej oskarżeni oskarżeni w skardze to Cesar Castaneda, Mayco Alexis Maldonado Garcia, Joel Castaneda Garcia i Rodrigo Jose Castro Molina.

Regulator oskarżył się o prowadzenie oszukańczej działalności inwestycyjnej, w której nakłaniał swoich niczego niepodejrzewających inwestorów do handlu bitcoinami . CFTC zauważyło w dokumencie skargi, że operatorzy Bitcoin Revolution prowadzili rzekomą oszukańczą działalność inwestycyjną w Bitcoinie od co najmniej sierpnia 2016 r. Do października 2017 r.

Powiązane posty
Protokół bZx traci szacunkowo 8 milionów dolarów w kolejnym exploicie błędu
Oszustwo kryptograficzne Rapper TI wciąż żyje?
Kierownik projektu Lakhta oskarżony o używanie fałszywych tożsamości ze Stanów Zjednoczonych
Czy załamanie się oszustwa Forsage może obniżyć cenę ETH?

Utracono prawie 1 milion dolarów

W tym czasie pozwany przedstawił inwestorom fałszywe informacje , wprowadzając ich w błąd, aby uwierzyli, że ich biznes współpracuje z doświadczonymi handlowcami, w tym z „najnowocześniejszymi robotami handlowymi” do handlu kryptowalutami. Pozwani ukrywali prawdziwy obraz swojej działalności, karmiąc inwestorów fałszywymi oświadczeniami handlowymi.

Bardziej jak w przypadku wielopoziomowego programu marketingowego , inwestorzy zostali poproszeni o zaproszenie większej liczby osób do przyłączenia się do firmy, aby zwiększyć swoje dochody. Inwestorom powiedziano również, że ich zarobki z Global Trading Club zostaną zwiększone zgodnie z kwotą, którą wpłacą za handel kryptowalutami, zgodnie z skargą CFTC.

Dokument twierdził, że dokładnie 989 000 $ zostało zdeponowane w Global Trading Club przez niczego niepodejrzewających inwestorów.

CFTC domaga się wyrównania nieuczciwie uzyskanych zysków, cywilnych kar pieniężnych, stałych zakazów rejestracji i handlu oraz stałego zakazu dalszych naruszeń ustawy o giełdach towarowych i przepisów Komisji.